
Стало затісно на колишній роботі?
Не секрет, що в роботі є 2 головних «загальнолюдських» аспекти:
* Гроші, тобто заробітна плата або своя прибуток
* Інтерес. Під цим маємо на увазі реалізацію своєї мрії, освіти, життєвого досвіду, улюбленого заняття, і т.д.
Звичайно, ідеальною ми можемо вважати роботу, яка об’єднує обидва вказані аспекти. На жаль, таке відбувається не так часто, як нам би хотілося, тому … ми час від часу роботу змінюємо.
Що рухає нами в пошуку нової роботи? Типові причини ми розглянемо в цій статті нижче, а поки припустимо, що основним мотивом зміни роботи є наша незадоволеність. Тим чи іншим аспектом. Або і тим і іншим.
Робота в Луганську
Отже, давайте разом поміркуємо, коли настає той самий момент переходу від роздумів до активних дій.
Зарплата не росте
Самий популярний мотив — фінансовий. Я пропрацював / а в фірмі чимало часу, вклав чимало сил та ідей, а як отримував при прийомі на роботу, так і отримую зараз.
У нас на фірмі період становлення, ми тільки починаємо, за останній квартал показники не дозволяють прогнозувати зростання зарплати … Одного разу нас перестають задовольняти подібні фрази наших керівників. Врешті-решт, я найманий працівник і хочу зростання. Якщо я його не можу отримати тут, я буду шукати його в іншому місці.
Щоб зрозуміти, наскільки адекватно вам платять, проаналізуйте поточну ситуацію на ринку праці: які гроші пропонують зараз фахівцям з вашим освітою, досвідом і знаннями. Неважливо, який на момент працевлаштування була пропонована зарплата, з тих пір багато чого могло змінитися. Якщо вартість фахівців вашого профілю та рівня кваліфікації сильно зросла, а зарплату вам не підвищують, варто звернути на цю ситуацію увагу вашого керівництва. Якщо ситуація не покращується — варто шукати нового роботодавця.
Нічого нового не відбувається
Ви прийшли в компанію з величезним бажанням реалізувати свої ідеї і, як наслідок, привнести свій внесок до її процвітання. Припустимо, вам це вдалося. І більше не вдається. Чия тут вина розібратися буває складно, але факт залишається фактом — новизни і настрої більше немає. Втім, така ситуація не найпоширеніша.
Набагато частіше трапляється так, що ви, будучи сповнені і переповнені свіжими ідеями і настроями, натикаєтеся на звичайну бюрократичну рутину добре сформованого керівного апарату. А тут, найчастіше, ініціатива не те, що не заохочується, вона душітся в зародку. Інакше, який виявив себе співробітник, дуже скоро може стати конкурентом. Особливо типова така ситуація для великих представництв іноземних компаній з великим бюджетом.
Як би там не було, ви або вже згоріли, або вам не дають розгорітися
А може бути з дня на день ви виконуєте один і той самий набір дій і ваша робота перетворилася на рутину? Якщо ви хочете досягти більшого у житті, таку ситуацію потрібно змінювати кардинально.
До арьерний зростання або його відсутність
Кар’єрне зростання тісно пов’язаний із зростанням фінансовим, хоча досить часто можна пожертвувати одним заради іншого. Так, переходячи на більш високу посаду зі збереженням зарплати, ви можете бути впевнені, що в перспективі це принесе великі дивіденди.
Цілком прийнятна і ситуація, коли, залишаючись на колишньому місці, коло ваших обов’язків розширюється, і ви відчуваєте, що ваше керівництво помітило вас і таким чином просуває по кар’єрних сходах.
З іншого боку, якщо ви виросли «з коротких штанців» ваших обов’язків, а просування не передбачається, навряд чи ви зможете миритися з таким станом речей протягом довгого часу. І навіть збільшення у жалуванні буде в кращому разі лише відстрочкою виконання вашого рішення.
Проте поспішати не варто. Не виключено, що представиться можливість перейти на іншу ділянку робіт, а це — можливість застосувати свої знання та навички в новій якості, новій обстановці. Виконуючи інші завдання, освоюєте те, чого не вміли раніше, таким чином підвищуючи свою цінність як спеціаліста. Це називається горизонтальним зростанням.
Жити в колективі стало неможливо
Ми відразу опусти тут за дужки такі проблеми, як приховані сексуальні домагання на робочому місці, непримиренні розбіжності релігійних або світоглядних позицій. Тут мова не йде про якихось особистих тертя з колегами або керівництвом. Адже якщо людина потрапляє в споконвічно ворожу до нього середу, він прагне негайно піти з такого місця і змінює роботу, не замислюючись.
Мається на увазі, скоріше, загальний клімат в колективі. Яке поведінку в колективі вважається серед колег загальноприйнятою нормою. Чи діють вони як одна команда, або будують коаліції «за» і «проти» один одного. Чи існує взаємовиручка або прийнято спихивать провину за провалений проект на напарників. Над цим варто замислитися. Якщо в колективі вашої компанії несприятливий клімат, тут навряд чи можна добитися якихось успіхів без підкилимних інтриг. А адже ви прийшли працювати, а не грати в ігри. У підсумку можна прослужити на благо спільної справи вірою і правдою кілька років, і, врешті-решт, бути звільненим у результаті банального підсиджування або якихось махінацій.
Немає стабільності
Напевно знайома багатьом ситуація, коли зарплата затримується, керівництво змінюється частіше, ніж квіти на рісепшене, а майбутнє покрито туманом і невідомістю.
Що найчастіше пишуть кандидати в резюме? «Бажаю знайти роботу в …, … і стабільної компанії». Стабільність. Чим мило нам це слово. Давайте поговоримо начистоту.
Під стабільністю багато хто розуміє:
— Зарплата без затримок;
— Відпустка вчасно і в повному обсязі;
— Не так легко буде їм мене звільнити якщо що;
— Навіть якщо мене скоротять, фірма стабільна і має гроші на рахунку платити мені компенсацію належну кількість часу;
І в даному випадку стабільна компанія це синонім великої компанії, а вони не тільки не зникають в одну мить, а й завжди перебувають під пильною увагою державних органів, готових за порушення трудового законодавства таку компанію штрафувати і потім з нею домовлятися …
Крім того, робота у великій, стабільній компанії — це надзвичайно корисна рядок вашого резюме. А при переході в іншу «стабільну» компанію завжди зручно сказати на співбесіді, що на попередньому місці роботи вам не надали можливість проявити безліч тих, що були у вас ініціатив. Безпрограшний варіант.
Так що іноді варто знехтувати навіть підвищенням на посаді в невеликій фірмі і влаштуватися нехай навіть на аналогічну посаду в компанію велику, з відомим ім’ям. Подібний перехід може дати і перспективу просування по службі — як відомо, кар’єру легше збудувати в компанії, яка сама активно розвивається. Такі організації, як правило, просувають по службовій драбині свої, виховані компанією кадри, вважаючи за краще своїх перевірених співробітників людям зі сторони.
Рішення
Міняти чи ні? Таке рішення завжди дається важко. Як писав Достоєвський «більш за все людина боїться кожного свого нового кроку». І кожен, ретельно зваживши всі «за» і «проти», повинен сам зробити цей вибір. Тим не менш, зміна роботи — це всього лише зміна роботи. Це не закінчення вашого життя, як часто, буває, здається, а, навпаки, початок нової. І на користь останнього твердження говорить банальна статистика. Переважна більшість тих, хто свого часу вирішили залишити роботу, бажаючи кар’єрного і професійного зростання, не пошкодували про це.
Тим не менш, рішення ніколи не слід приймати спонтанно. Воно, як зрілий плід, повинно саме впасти на землю. Але після цього, ви не повинні дозволяти йому там просто так лежати. Якщо рішення прийнято — дійте.