Чи всі Ви знаєте про свою вагітність?

Напевно, кожна жінка, дізнавшись про свою вагітність, намагається визначити дату передбачуваного зачаття і дату майбутніх пологів. І в цьому немає нічого дивного, адже вагітність, народження дитини, материнство — це один з найбільш важливих етапів у житті кожної жінки. Тому цілком логічно, що під час вагітності у жінки з’являється прагнення і інтерес знати про етапи розвитку плода: знати, що з ним відбувається в той чи інший період, коли, у її майбутньої дитини почне битися серце, коли можна буде визначити стать дитини, коли він почне рухатися. І цей список далеко не повний.

Для того щоб майбутня мама змогла повною мірою задовольнити свою цікавість і отримала можливість стежити за усіма етапами протікання вагітності, у великій кількості створюються різні таблиці, графіки, а також календарі вагітності. Останні бувають різних видів: по триместрах, за місяцями і календар вагітності по тижнях. Більш зручним вважається календар по триместрах, тому саме триместр несе в собі найпомітніші зміни, як у плода, так і в матері, і в кінцевому підсумку відмінності виявляються досить істотними.

На сьогоднішній день існує безліч різних програм та семінарів, покликаних допомогти жінці, в чиєму житті вагітність і пологи трапляються вперше. Часто на такі заняття майбутні мами ходять з чоловіками. Не дивлячись на велику популярність цих семінарів, завжди залишається великий відсоток майбутніх мам, які вважають, що вони самі все знають і допомога фахівців їм у цьому питанні не потрібно. Безсумнівно, жінка повинна сама вирішити хоче вона ходить на подібні курси чи ні, але варто враховувати той факт, що все ж програми підготовки для майбутніх мам вкрай корисні. Якщо календар вагітності може підказати майбутній мамі, що відбувається з її організмом в той чи інший період, то курси до пологів дають знання та інструкції щодо того, як діяти в тій чи іншій ситуації, що склалася, допомагаючи тим самим полегшити перебіг вагітності та знизити ризик під час пологів.

Сьогодні ми живемо в дещо інших соціально-побутових умовах, які дуже істотно відрізняються від тих умов, в яких жили жінки хоча б ще сто років тому. Якщо раніше більшість сімей були багатодітними і процес вагітності і пологів був для жінки знаком і дуже близький. То сьогодні, далеко не кожна жінка може похвалитися своїми знаннями про пологи. Ось чому сучасній жінці потрібен провідник, роль якого, як ви вже здогадалися, і виконують календарі вагітності та курси підготовки майбутніх мам.

Вагітність і пологи — це знакова подія в житті кожної жінки, а тому підготовка до цієї події має бути дуже серйозною.

Підбадьорливий кави — обман нашого мозку?

Дискусії про те, корисний чи шкідливий нашому організму кави, не припиняються. Незважаючи на це, багато хто не уявляє собі ранкового пробудження без чашечки ароматного напою. А от англійські вчені підбадьорливий кавовий ефект вважають не чим іншим як обманом нашого мозку.

Був проведений експеримент, в ході якого любителів напою запропонували пригостити кавою, в якому як би містився кофеїн. Насправді все було з точністю до навпаки: кофеїн саме в чашках і був відсутній. Але в підсумку добровольці все одно відчули бадьорість, прилив сил і готовність працювати. Найцікавішим те, що вони впоралися із завданнями, які їм були запропоновані, краще, ніж ті, хто випив кави, насправді містить кофеїн!

Медики стверджують, що нічого дивного в результатах експерименту немає. Просто якщо людина очікує прибуття сил, так воно зазвичай і відбувається. У цьому випадку спрацьовує ефект самонавіювання.

Але, тим не менше, інші, більш ранні, експерименти дають всі підстави стверджувати, що лише три чашки кави, випиті вами за день, знижують ризик того, що ви захворієте хворобою Альцгеймера. Все просто: у кавоманів при вживанні ними їх улюбленого напою в мозку запускається особлива реакція, яка не дозволяє клітинам руйнуватися.