У людей, страждаючих ожирінням, знижуються розумові здібності

У людей, страждаючих ожирінням, як правило, відзначаються ще й гіпертонія, а також високий рівень холестерину в крові. Однак нещодавно вчені з Університетського коледжу Лондона виявили, що у таких людей знижуються ще і розумові здібності, вони швидше втрачають пам’ять.

Дослідники спостерігали за 6500 службовців у віці 50-60 років. Протягом 10 років вони стежили за їх вагою, артеріальним тиском, рівнем холестерину, вимірювали показники пам’яті та інших когнітивних функцій.

У 582-х чоловік діагностували ожиріння, а у 350 спостерігалися метаболічні аномалії — гіпертонія, високий рівень холестерину. Товсті люди частіше показували гірші результати при оцінці їх когнітивних можливостей. Крім того, вони знижувалися більше у тих, хто крім ожиріння мав ще й якісь супутні захворювання, наприклад, діабет.

Поки невідомо, як ожиріння і метаболічна аномалія впливають на зниження продуктивності мозку. Хоча ще раніше було доведено, що здорове харчування, фізичні вправи, відмова від куріння і контроль артеріального тиску і рівня холестерину запобігають слабоумство в старості.