М’язи можна наростити без спортзалу?

Наростити біцепси можна і лежачи на дивані. Вчені відкрили білок, які дозволяє наростити м’язову масу навіть без довгих і наполегливих тренувань.

Вченим з Університету Гарван під керівництвом Лоенни Джей Холт вдалося з’ясувати, що блокування при розвитку плода Grb10 дозволяє істотно наростити м’язову масу. Дослідники проводили експерименти на ембріонах мишей, і мишенята, у яких заблокували цей білок, народжувалися сильнішими і з більшою м’язовою масою.

Вчені впевнені, що це відкриття допоможе їм впоратися з багатьма захворюваннями, зокрема з м’язовою дистрофією і діабетом другого типу. Крім того, це білок не має і побічних ефектів.

Але при цьому медики попереджають — відмовлятися від спорту все ж не варто. Стандартні тренування для набору ваги залишаються все ті ж — спорт, правильне харчування і здоровий сон.

Пиво допоможе в боротьбі зі старінням

Пиво допоможе в боротьбі зі старінням


Учені з японського Університету Токусіма заявили, що пиво є сприятливим напоєм для м’язів, тому що в ньому є флавоніди 8-PN, що дозволяють м’язової тканини зберігати свої форми і набагато повільніше старіти з віком.

Цей висновок був зроблений після проведення дослідів на мишах. Піддослідні гризуни вживали флавоніди 8-PN разом з їжею, у результаті чого рівень захисного з’єднання м’язової тканини у мишей виріс майже в 10 разів. У даний момент японські вчені планують застосувати цю речовину в ліках, які дозволять впоратися з руйнуванням тканин кісток і м’язів.

Однак, незважаючи на такі результати, експерти попереджають, що це не дає привід вживати пиво щодня, так як воно має і побічні ефекти, включаючи пивний алкоголізм і зайва вага, що може в підсумку переважити його позитивний ефект на організм. Тут необхідно почуття міри, вживаючи пиво час від часу, і в невеликих кількостях.