Найкрасивіші жінки Зодіаку

Як показують дослідження різних модних журналів, найкрасивіші дівчата народжуються під знаком Лева. Деякі астрологи найпривабливішими називають Водоліїв і Терезів. А на форумах в Інтернеті можна часто зустріти заяви, що першими красунями є Скорпіони.

Однак, хто б не тримав «пальму першості», це так несправедливо по відношенню до представниць інших знаків! Адже чоловіки тануть від загадкового погляду Риб, їх тонізує неординарність Стрільців і манить непередбачуваність Близнюків. Загалом, в кожній представниці зодіакального пантеону є щось таке, що приваблює протилежну стать.

І сьогодні ми розповімо, у чому особливість кожного з дванадцяти знаків, і визначимо їх найвидатніші риси зовнішньої і внутрішньої привабливості.

Але для початку скажемо, що на відміну від характеру і пристрастей, на зовнішність Зодіак надає не найсильніший вплив. Багато що залежить і від того, в яких знаках знаходяться інші планети особистого гороскопа, а також від генів, тобто від батьків та інших предків. Так що серед представниць будь-якого знаку зустрічаються і «Красуні», і «Чудовиська». Не кажучи вже про те, що краса — поняття суб’єктивне, і те, що одним здається верхом привабливості, інші сприймають як відверте потворність.

Тому ми і сконцентруємося на кращих сторонах представниць кожного знака Зодіаку.

Овен (21 березня — 20 квітня)

Дівчата-Овни рідко кого залишають байдужим. Вони вміють зробити так, щоб їх помітили і запам’ятали. Ці пані привертають до себе увагу яскравими нарядами «на контрасті», але варто заглянути їм в обличчя, і вже не хочеться розглядати, у що вони одягнені. У їхньому вигляді гармонійно поєднуються воля і прагнення до перемоги, бажання жити, любити і бути коханою, неординарність і виклик, а ще, як не дивно, беззахисність. І навіть якщо в їх зовнішності проглядає якась асиметричність, це сприймається як «родзинка», а не як недолік.

Жінки, народжені в першій декаді Овна, часто володіють повною фігурою, але якщо вони грамотно підбирають одяг та аксесуари, їх пишні форми притягують до себе не менше зацікавлених поглядів, ніж стрункі ніжки небудь юної спокусниці.
Красуні, народжені під знаком Овна: Анастасія Заворотнюк, Тетяна Навка, Селін Діон.

Телець (21 квітня — 20 травня)

Перше, що приваблює в дівчатах-Тельця — це їх показна м’якість і величезна особиста чарівність. Чоловіки купуються на це моментально і тільки потім, вже закохавшись, виявляють, що за уявною поступливістю ховається залізна воля і сталеві нерви. Але по якомусь неймовірному збігу обставин вони все одно продовжують вважати своїх коханих «білими і пухнастими», беззахисними і ранимими, а також найкрасивішими.

І вони абсолютно праві, адже дами-Тельці затишні, вони ніколи першим не затіють сварку; представниці цього знаку Зодіаку ретельно стежать за собою, вміло користуються косметикою і володіють тонким смаком в підборі одягу. Так що навіть якщо раптом природа не наділила їх класичною красою, вони все одно рідко залишаються в тіні.
Красуні, народжені під знаком Тельця: Рене Зеллвегер, Ума Турман, Пенелопа Крус.

Близнюки (21 травня — 21 червня)

Дівчата-Близнюки — це багатоликість. Вони змінюються так стрімко, що за ними неможливо встежити. Сьогодні перед вами жінка-вамп з криваво-червоними губами, гострими нігтями і фатальним поглядом, а завтра — скромна пейзанка (прим. ред. — Селянка) з волоссям, заплетеним у косу або укладеними тугим вузлом біля основи шиї. Все залежить від того, яку роль ця пані виконує, тобто від того, що в даний конкретний момент співзвучне її світовідчуттям.

Краса жінок-Близнюків неоднозначна, і хтось сприймає їх як богинь, а хтось взагалі на них не реагує. Зате в будь-якому разі не можна обійти увагою їх руки. Як правило, вони живуть своїм життям, окремим від решти тіла, щось розповідають або від чогось відмовляються тоді, коли їх власниця ніби як згодна з співрозмовником. А іноді здається, що монолог веде все тіло жінки-Близнюків. І це неймовірно привабливо і еротично.
Красуні, народжені під знаком Близнюків: Анджеліна Джолі, Ніколь Кідман, Мерилін Монро.

Рак (22 червня — 22 липня)

Краса жінок-Раків рідко відразу впадає в очі, її треба вміти розгледіти, відчути, усвідомити. Однак той, хто зумів це зробити, навряд чи проміняє таку даму на більш яскраву персону. У представниць цього знаку сплелися риси люблячої і турботливої ​​матері, вірної соратниці і господині будинку, в який завжди хочеться повертатися.

І нехай жінка-Рак не виблискує всіма барвами веселкового спектру, вона тихо гріє, по-доброму і поблажливо посміхаючись, як посміхається з небес її покровителька — Місяць. А якщо їй раптом приходить в голову причепуритися, то вона запросто «заткне за пояс» тих, хто займає лідируючі місця в рейтингу найкрасивіших знаків. До речі, Раки і самі там немає аутсайдери і, незважаючи на відсутність феєричною зовнішності, стоять, як правило, на 3-5 позиції.
Красуні, народжені під знаком Рака: Жанна Фріске, Наталія Варлей, Нонна Гришаєва.

Лев (23 липня — 22 серпня)

Левиці, як уже було сказано, визнані красуні, причому дивно те, що вони привертають до себе увагу навіть у тому випадку, якщо їх зовнішність, м’яко кажучи, далека від ідеальної. Є в них щось таке, що робить їх красивими і за відсутності цієї самої краси. Сонце — їх небесний покровитель, наділило представниць цього знаку неймовірним шармом. Особливо він проявляється тоді, коли жінка-Лев усміхається. Її обличчя разюче змінюється, і зі звичайної, нічим не примітною особи вона перетворюється на Царівну-Лебідь або в богиню Баст (прим. ред. Баст, або Бастет — у Стародавньому Єгипті так називали богиню любові, радості і веселощів, домашнього
вогнища і родючості. Її зображували у вигляді жінки з головою кішки) — кому як більше подобається.

Левиці вміють чарувати, у них цього не віднімеш. От тільки часом вони втомлюються від сторонньої уваги і маскуються, ховаються, перестають випромінювати світло. Втім, ненадовго. Адже для них обожнювання оточуючих — необхідна умова існування.
Красуні, народжені під знаком Лева: Сандра Буллок, Шарліз Терон, Дженніфер Лопес.

Діва (23 серпня — 22 вересня)

Дівчата, народжені під знаком Діви, роблять себе самі. Вони можуть не володіти вродженою красою, але, як правило, оточуючі рідко це помічають. Діви вміють подати себе так, щоб у чоловіків, так і у жінок, не залишилося сумнівів — їм пощастило опинитися поряд з такою привабливою і чарівною особливою.

Представниці цього знаку ретельно доглядають за собою, стежать за своєю фігурою, багато часу приділяють косметичним процедурам, у них чудовий смак, тому на них завжди приємно дивитися.

А ще від них постійно виходить ледь вловимий запах свіжості лісових трав, навіть якщо вони користуються досить агресивним і солодким парфумом. Ці пані вміють не тільки привернути до себе увагу, а й утримати його, тому їх шанувальники однозначно віддали б їм яблуко з написом «Чудової».
Красуні, народжені під знаком Діви: Сальма Хайєк, Софі Лорен, Камерон Діас.

Ваги (23 вересня — 22 жовтня)

Дівчата-Терези неймовірно привабливі. Як правило, вони мають особливу статтю, яка привертає до них увагу оточуючих. У них фігура древніх богинь, гарні руки, виразне обличчя. Загалом, природа попрацювала на славу, створюючи цих жінок.

Правда іноді вони самі все псують, вибираючи одяг, яка їм не йде, або колір волосся, який активно вибивається з їх гармонійного вигляду. І це при тому, що Терези володіють тонким вродженим смаком! Іноді створюється враження, що вони самі лякаються або соромляться своєї краси і намагаються від неї позбутися. Втім, рано чи пізно, вони розуміють, що шкодять самі собі, і повертають свою пишність. А ще жінки-Терези дуже артистичні, і це теж стає їх перевагою в боротьбі за лідируюче місце в рейтингу найкрасивіших знаків Зодіаку.
Красуні, народжені під знаком Терезів: Кетрін Зета-Джонс, Кейт Уінслет, Моніка Беллуччі.

Скорпіон (23 жовтня — 21 листопада)

Жінок-Скорпіонів складно назвати безумовно красивими. Хоча вони-то вважають себе верхи досконалості. І, в принципі, правильно роблять, адже їх привабливість мало у кого викликає сумнів. От тільки їх краса, швидше, екзотична, ніж звична для нашого погляду. І «беруть» вони, як правило, виходить від них сексуальністю, а не правильними рисами обличчя і вродою.

А ще пані-Скорпіони змушують із собою змагатися і себе завойовувати, а це рідко залишає представників протилежної статі байдужими — чоловікам подобається процес полювання. Гострі на язичок, Скорпіони, не дають розслабитися, вони постійно нападають, не чекаючи, поки це зроблять оточуючі, і вислизають, як тільки хтось з їхніх шанувальників вирішить, що зловив це незбагненне і небезпечне виробництво.
Красуні, народжені під знаком Скорпіона: Джулія Робертс, Софі Марсо, Демі Мур.

Стрілець (22 листопада — 21 грудня)

Дами-Стрільці можуть бути будь-якими — незграбними, різкими, що не дуже красивими, однак це нічого не змінює. До них все одно тягнуться і чоловіки, і жінки. Їм прощають те, що іншим людям не вибачили б ні за що і ніколи. Може, вся справа в харизматичності, в щедрості — душевної та матеріальної, в умінні розважити і захопити, тобто у всьому тому, що є сильними сторонами представниць цього знаку Зодіаку.

Втім, було б несправедливо говорити, що жінки-Стрільці непривабливі зовні. Часто вони дивовижно красиві, особливо якщо прикладають до цього свідомі зусилля. Просто іноді вони настільки мало уваги приділяють тому, як виглядають, що їх природні дані губляться, тьмяніють. Однак якщо вони задаються метою «підкорити весь світ», то пройти повз них неможливо.
Красуні, народжені під знаком Стрільця: Мілла Йовович, Світлана Святкові, Скарлетт Йоханссон.

Козеріг (22 грудня — 19 січня)

Дівчата-Козероги володіють нестандартною зовнішністю. Про таких кажуть «на любителя». Але представниць цього знаку абсолютно не турбує, як їх сприймають оточуючі. Вони занадто цілеспрямовані, щоб звертати увагу на такі дрібниці, як чужу думку про їх зовнішності. У них інші пріоритети.

І при цьому вони примудряються створювати свій неповторний стиль, елегантність — їх друге ім’я. Саме тому часто буває так, що їх нібито недбале ставлення до свого вигляду стає новою модою. Їм мимоволі наслідують, так як навіть чоловічий одяг дами-Козероги уміють носити з непередаваним шиком, а в діловому костюмі виглядають часом набагато краще, ніж багато дами у вечірніх сукнях. Так що вони завойовують любов не гарненьким личком, а своїми особистісними якостями і вмінням грамотно подати себе.
Красуні, народжені під знаком Козерога: Ванесса Параді, Марлен Дітріх, Рената Литвинова.

Водолій (20 січня — 18 лютого)

Дівчата-Водолії, безумовно, красиві. Причому вони відрізняються не тільки зовнішньою привабливістю, а й внутрішнім світлом, який притягує до них погляди і серця. Представниці цього знаку рідко бувають «стройняшки», але у них настільки апетитні форми, що чоловіки із задоволенням прощають їм зайві кілограми.

А ще у дам-Водоліїв красива шкіра, за якою вони ретельно доглядають, пишаються їй і оберігають від негативних впливів. Тому до цих жінок хочеться торкатися, відчувати їх. Ось тільки часто їх доводиться любити з боку, так як вони дуже розбірливі, іноді — горді, тому кого попало, до себе не допускають. А чим менш доступними краса, тим вона бажанішим. Жінка-Водолій — це картина, яку багато хто мріє дістати в свою колекцію.
Красуні, народжені під знаком Водолія: Віра Брежнєва, Дженніфер Еністон, Періс Хілтон.

Риби (19 лютого — 20 березня)

Жінки-Риби — одні з найкрасивіших представниць зодіакального пантеону. Вони притягують до себе не тільки своєю зовнішністю, але і загадковістю, незбагненністю, зовнішньою холодністю. Їх хочеться відігріти, оточити любов’ю і змусити посміхатися.

Багато хто прагне їх розгадати, але під силу це виключно обраним
— Тим, хто вміє так само тонко відчувати, співпереживати, виявляти милосердя. Адже Риби тільки виглядають байдужими і відстороненими. Насправді в них вирує пожежа пристрастей, просто проявляється він рідко — ці дами вміють контролювати свої емоції.

А ще у них чудовий смак. Вони (за рідкісним винятком) ніколи не дозволять собі кричущих або безглуздих нарядів, їх стиль завжди вивірено, а речі складають майстерно підібраний ансамбль.
Красуні, народжені під знаком Риб: Дженніфер Лав Хьюітт, Єва Герцигова, Дрю Беррімор.

***

Підводячи підсумки, можна сказати, що у представниці будь-якого знаку Зодіаку є всі шанси стати переможницею конкурсу краси. Особливо, якщо вона цього дуже захоче.

Переговори про ціну

Переговори про ціну

Основним правилом продажу є продаж цінності. Будь-яка цінність заснована на потребах, або, інакше кажучи, на вигодах клієнта. Є кілька основних правил переговорів про ціну, яких необхідно дотримуватися, щоб проводити ці переговори з максимальною ефективністю. Всі ці прийоми вже не раз довели свою ефективність на практиці в різних галузях. Вони прості у викладі, але не настільки прості у виконанні.

Автор: Петро Юрійович Oфіцepoв, директор консалтингової компанії Real Work Management, консультант з управління та побудові збутових систем.

Основним правилом продажу є продаж цінності. Будь-яка цінність заснована на потребах, або, інакше кажучи, на вигодах клієнта. Чим більше цінність в очах клієнта, тим менше суперечок про ціну. Створюючи цінність товару в очах клієнта і збільшуючи її, ви відсуваєте ціну на другий план. Всі ці прийоми вже не раз довели свою ефективність на практиці в різних галузях.

Типові прийоми покупців

1. «Ми, бідні …» — застосовується для отримання додаткової знижки, а також для того, щоб продавець почав грати проти себе, вишукуючи схему, як продати клієнтові дешевше.

2. «Ми вас не знаємо, але якщо дасте знижку, то …» — частково виправдане, оскільки стоїть питання про надійність партнерів, і необхідна знижка, відповідно, є частковою компенсацією ризиків.

3. Обіцянка великих додаткових закупівель у майбутньому (додаткової знижки, кращих умов обслуговування, більшою відстрочки) спрямовано на збудження потреби у продавця. Звичайно супроводжується райдужними картинами співробітництва, великими сумами. А також натяками, що з ними багато фірм хочуть співпрацювати. Після того як продавець представить собі всю веселку можливої ​​співпраці, всі обіцяні йому клієнтом обсяги, він відразу вважатиме гроші, які отримає в майбутньому, і вже буде вести переговори, виходячи не з сьогоднішніх, невеликих обсягів, а з можливих майбутніх. Це дуже ефективний прийом маніпуляції з боку покупця.

4. «Ми працюємо за кращими цінами, але якщо ви будете розумні …» — розлучення на знижки або умови оплати, на інші кращі умови. Зазвичай використовується в парі з п. 2 і п. 3.

5. Отримання найбільш вигідної ціни від фірми-постачальника через наступну схему — спочатку про знижки та пільги домовляється не головне особа, обіцяючи велике замовлення, а при досягненні домовленості з’являється директор і вимагає додаткових знижок і пільг. Прийом дуже схожий на п. 3, але доповнюється ефектом «хороший — поганий». «Хороший» комерційний робить велике замовлення, він вже лежить в папці у продавця, той відчуває, що день вдався — все прекрасно, і тут «поганий директор» все скасовує, і вимагає знижок (серйозних) або анулює замовлення. І продавець «душить» своє керівництво, вимагає знижки, витрачає час і нерви. Найчастіше при досягненні угоди такі клієнти вибирають об’єм не більше середнього. Прийом часто використовується разом з п. 3 та п. 4.

Дотримуйтесь певну послідовність у боротьбі за ціну.

Перше

Спочатку постарайтеся з’ясувати справжню причину відмови клієнта від співпраці — можливо, це не ціна. Дуже часто клієнт мотивує свою відмову тільки ціною продукту, і не завжди це правда. Адже якщо у вас неконкурентні ціни, з вами б ніхто не працював, бо в такому випадку ваші умови не дозволяють клієнтам заробляти гроші, а якщо у вас є інші клієнти, значить, ціна не найгірша, і вам потрібно шукати справжню причину відмови. Задавайте питання для з’ясування загальної ситуації; вони більш схожі на розвідку боєм, але дозволяють визначити напрямок, рівень претензій і загальні умови, в яких проводитимуться переговори.

«А яка знижка вам потрібна, щоб вас влаштувала ціна?»

«А хто вам пропонував дешевше?»

«А які умови угоди можна змінити, щоб не чіпати ціну?»

«А якщо ми вам дамо знижку, ви зробите замовлення відразу?»

«А ви готові гарантувати обсяги продажів, якщо ми вам дамо знижку?»

Ці питання дозволяють виключити інші перешкоди до вчинення угоди і визначити ваше поле дії і деякі його межі. Після висвітлення всіх нюансів часто з’ясовується, що ціна не єдина перешкода або не основне.

Друге

Слухайте. При переговорах це найголовніше. Слухати, слухати і ще раз слухати. Поки говорить клієнт, уважно слухайте, намагайтеся усвідомити кожне його слово. Тому що, поки він говорить, він працює на вас.

Ваші заяви про ціну повинні бути сформульовані таким чином, щоб різниця в ціні виглядала несуттєвою. Розчарування від поганої якості триває довше, ніж радість від низької ціни.

Наприклад:

«А як ви вважаєте, надійність постачальника є важливим моментом у вашому бізнесі?»

«На вашу думку, чи має сенс доплачувати за надійність і гарантований дохід пару відсотків?»

і т. д.

Співпереживайте проблем клієнта. Але робити це потрібно обережно, щоб все гармонійно вписувалося в систему ваших взаємин. Ваша поведінка має обов’язково бути щирим. Тут від вас потрібно тільки слухати і погоджуватися, іноді задаючи уточнюючі питання, які будуть додатково демонструвати вашу щирість.

Також є певний набір прийомів боротьби за ціну:

1. Зводить цінову перевагу конкурента до нікчемного сумі — виділення різниці в ціні (часто це невелика сума). Надалі оперуйте тільки цими сумами.

Клієнт. У вас висока ціна.

Продавець. Наскільки висока? Давайте подивимося: у наших конкурентів ціна за одиницю на 5% нижче, але це ж всього 1,25 руб. за одиницю. При вашій націнці в 45% ця різниця становить 0,03%. І за таку цифру ми з вами сперечаємося вже півгодини. У вас, напевно, хвилина дорожче коштує.

2. Продавайте не тільки сам товар, продавайте послугу. Ви, ваша робота, умови доставки, умови кредиту — все це пакет послуг, і це вже само по собі є товаром. Чим більше цінності ви додасте своєму пропозицією, тим менше буде суперечок про ціну.

3. Пояснюйте цінність післяпродажного обслуговування і рекламної підтримки: «Ви говорите, у них дешевше на 5%. Це вірно. А робота інженера-наладчика у них коштує 50 $ на годину. А у нас … Хіба можна порівнювати ці суми? »

4. Порівнюйте суму замовлення з різницею в ціні.

Клієнт. У ваших конкурентів дешевше.

Продавець. У них дешевше на 12 копійок. Якщо ви зробите замовлення у нас всього на 8 000 рублів, ваш прибуток складе 1 200 рублів, а ви про якісь 12 копійок!

5. Завжди є щось, що у конкурентів дорожче. Робіть акцент саме на цей товар. Розхвалював його. Продайте його віртуозно. Зробіть його надпривабливі, і на його тлі віддайте свій товар за нормальними цінами. У цьому випадку дуже дорогий товар конкурента вигідно відтіняє ваші ціни на середні товари.

Є кілька основних правил переговорів про ціну, яких необхідно дотримуватися, щоб проводити ці
переговори з максимальною ефективністю. Вони прості у викладі, але не настільки прості у виконанні:

Вірте у справедливість ваших цін, ви кращі в місті (сегменті ринку і т.д.), і ваша робота дорогого коштує.

Ніколи не виправдовуйтесь за ціну, навіть якщо вона вас самих лякає.

Позиціонує свій товар.

Диференціюйте сильні сторони від слабких сторін.

Практичні навички побудови системи взаємини з клієнтами для вашого бізнесу ви можете вивчити за допомогою таких курсів, як «Технології особистих продажів», «Стратегічний маркетинг» і «Маркетингові комунікації». При навчанні за індивідуальною програмою, за допомогою досвідченого куратора, ви можете скласти індивідуальний навчальний план з будь-яких курсів нашого каталогу.

Що б такого подивитись про вампірів

Я не буду ні лаяти, ні хвалити вампірські серіали і вампірську тематику в культурі взагалі і в кіно зокрема. Знаю тільки, що це, безумовно, явище і з цим явищем, безумовно, потрібно рахуватися. Про що говорить повальне захоплення молоді вампірами?

Ми знаємо, що в кіно людство показує те, що хотіло б бачити в реальному житті. Хотіли б ми в реальному житті любити вампірів? Ні. Хотіли б ми бачити поруч із собою невразливих чоловіків і нестаріючих жінок? Так. А кров один одному ми і так п’ємо із завидною постійністю, хоч і в переносному сенсі.

Пишу для тих, кому подобається вампірська тематика, хто дивиться вампірські серіали і періодично задається питанням, що б ще такого подивитися про вампірів. Кіно про вампірів ми не чіпаємо, бо, по-перше, тут багато чого вже сказано, а по-друге, тому що приклади вампірських екранізацій настільки різні, що ставити їх в один ряд навіть якось незручно. Думається, про кожного більш-менш помітному вампірському фільмі потрібно писати окремо.

Тому для всіх любителів вампірських серіалів я пропоную невеликий огляд тих телешоу, які заслуговують на увагу. Якісь із них гарні настільки, щоб зупинитися на них більш детально, якісь були незаслужено закриті після першого сезону, а якісь — заслужено.

«Похмурі тіні» («Dark Shadows») (1966)

Вампірська Серіаломанія почалася зовсім не з «Щоденників вампіра», як помилково думають багато хто. Першими, хто почав культивувати цю тему в серіалах, були творці серіалу «Похмурі тіні» («Dark Shadows») в 1966 році. Режисери Лела Свіфт і Генрі Каплан стали першопрохідцями в жанрі готичної мильної опери, розповівши в тисячі з гаком епізодах історію про гувернантці Вікторії Вінтерс, яка приїхала працювати в сім’ю Коллінс в Коллінвуд. Життя цієї дивовижної сім’ї оточена незрозумілою таємницею, в самий епіцентр якої потрапляє молоденька гувернантка. Втім, всю цю історію знають ті, хто дивився недавній фільм «Похмурі тіні» з Джонні Деппом, що зіграв Барнабаса Коллінса, адже він знятий якраз за мотивами і під враженням від серіалу.

«Дракула» («Dracula: The Series») (1990)

Далі вампірську тематику використовував і серіал «Доктор Хто» в 1980 і 1989 роках, і ще багато телешоу, менш популярних. Уваги заслуговує, мабуть, серіал «Дракула» («Dracula: The Series») 1990 року — це американсько-канадське телешоу стало, у своєму роді, передвісником появи і «Баффі», і «Щоденників вампіра», і всіх тих радощів, які ми зараз маємо.

Сюжет серіалу крутиться навколо поїздки двох американських хлопчаків в гості до свого європейського дідусеві Густаву Хельзинга, який на перевірку виявляється не ким іншим, як мисливцем на вампірів та іншу нечисть. Справа його життя — піймання і знешкодження мільярдера-промисловця Олександра Лукарда, він же граф Дракула власною персоною. У касті серіалу задіяні Бернард Беренс («Коломбо»), Джорді Джонсон («Псі Фактор», «Англійський пацієнт»), Міа Кіршнер («Щоденники вампіра», «24 години»), а також Джерент Він Дейвіс («Матриця», «Горець»).

Після появи «Справжніх мисливців за привидами» в 1986 році і знаменитої серії «Поїздка до Трансільванії» («Transylvanian Homesick Blues») про те, як мисливців запросив у свій замок в Булдавіі граф Схід, вампірами зацікавилися всерйоз. Спочатку вийшов серіал «Безсмертний Найт» або «Лицар назавжди» про детектива Ніколасі Брабанте, восьмісотлетней вампіра, який йде на відчайдушний ризик, розплутуючи складні злочини, ковтає часникові таблетки, щоб розгулювати на сонці, і періодично отримує опіки від розп’яття. У ролі детектива-вампіра знявся вищезгаданий Джерент Він Дейвіс.

Далі ми побачили серіал «Горець», який здобув, пам’ятається, приголомшливу популярність серед російського глядача. Там був дивовижний Едріан Пол в ролі Дункана Маклауда, безсмертного чотирьохсотрічного воїна, мандрівника і коханця. Б’ючись з безсмертними в кожній серії, Дункан, звичайно, не уникнув і зустрічей з вампірами.

«Баффі — винищувачка вампірів» («Buffy the Vampire Slayer») (1997-2003)

Але справжній сплеск вампіроманіі стався в 1997 році, коли на екрани вийшов молодіжний серіал «Баффі — винищувачка вампірів», головну роль Баффі Саммерс в якій виконала відома сьогодні актриса і дружина Фредді Принца-молодшого Сара Мішель Геллар.

Це серіал про простої американської дівчинці, яка неймовірно тяготиться своїми Супергеройському здібностями знищувати вампірів, але змушена щодня рятувати світ, прогулюючи школу, поставив на вуха все молоде покоління на всіх континентах, включаючи юних росіян.

Принадність серіалу полягала в тому, що всі перипетії боротьби головної героїні з вампірами розвивалися на стику комедії і жахів, проте з кожним сезоном ця принадність втрачалися і серіал ставав все більш драматичним і напханим спецефектами на догоду серіальної моді. У результаті в 2003 році серіал закрили, втім, для першопрохідника вампірської тематики сім сезонів — дуже непоганий показник.

З «Баффі» вийшли і незабаром стали зірками Елісон Ханніган («Американський пиріг», «Як я зустрів вашу маму»), Мішель Тахтенберг («Пліткарка», «Доктор Хаус»), Девід Боріаназ («Кістки», «Ангел») , Ніколас Брендон («Приватна практика», «Мислити як злочинець», «Одружені … з дітьми»), Карізма Карпентер («Гра в брехню», «Вероніка Марс», «Зачаровані», «Ангел», «Університет», « Надприродне »), а також Елайза Душку (« Добийся успіху »,« Поворот не туди ») і Марк Блукас (« Необхідна жорстокість »,« Касл »,« Обмани мене »).

Естафету «Баффі» тут же підхопили численні серіали, автори яких, надихнувшись вампирским успіхом, теж вирішили відхопити шматок пирога, ввівши вампірів у свої сюжети. Так з вампірами боролися головні герої Малдер і Скаллі з «Секретних матеріалів», «Зачаровані», а також початківець супергерой Кларк Кент з серіалу «Таємниці Смолвіля».

Не можна не згадати серіал «Порт Чарльз», що вийшов в 1997 році на каналі ABC, який, хоч і мав дуже низькі рейтинги, проте неодноразово висувався в якості номінанта на премію «Еммі». У серіалі відзначилися такі зірки, як Кріс Уайлі («Вероніка Марс», «Баффі») і Деббі Морган («говорить з привидами», «Зачаровані»).

«Голод» («The Hunger») (1997)

По-справжньому вампирским став серіал «Голод» («The Hunger»), який вийшов з американо-канадсько-британського виробництва в 1997 році. Примітний він вже тим, що його творцями стали Том і Рідлі Скотт, які захотіли таким чином розвинути історію, розказану ними в однойменному фільмі. Це був саме готичний серіал вищої проби, в основу сюжету якого лягли твори Едгара По і Брайана Ламлі, а також
Роберта Блоха, Девіда Моррела.

Каст серіалу також бездоганний: тут знялися Девід Боуї і Теренс Стемп, Деніел Крейг («Дівчина з татуюванням дракона», «007 Координати« Скайфол ») і Джейсон Флемінг (« Карти, гроші, два стволи »,« Чорне дзеркало »), Лена Хіді («Гра престолів», «Білий комірець») і Ерік Робертс («Красені», «Одіссей»), Брук Сміт («Анатомія пристрасті») і Чад Лоу («Кістки», «Милі ошуканки»).

Серіал «Голод» — це не легка готична мелодрамка і не фентезійному видовище, це саме якісні жахи, присмачені скоттовского умінням візуалізувати емоції і слабкістю до якісної гарній картинці, що залишилася з часів їхньої роботи в рекламі. Якщо ви дивилися «Чужого» і «Прометея», то ви розумієте, чого очікувати від серіалу «Голод». Тут вампіри на сонце не виблискують і не стають на шлях самовдосконалення.

Але справжній бум вампірських серіалів припав на 2005-2006 рік, коли вийшов «Блейд» («Blade: The Series»), вийшли канадські «Кровні узи» («Blood Ties») з приголомшливим Кайлом Шмідом і Христиною Кокс у головних ролях, де в основу сюжету лягли книги Тані Хафф. Зауважте, все це було ще до виходу на екрани фільму «Сутінки», з появою якого багато хто помилково пов’язують старт вампіроманіі.

«Місячне світло» («Moonlight») (2007)

За рік до появи гучного молодіжного хіта «Сутінки» на екрани вийшов серіал, який, на мою думку, абсолютно незаслужено закрили, вирішивши, що тема вампірів «вже неактуальна»! Це серіал «Moonlight» з Алексом О’Локлін у головній ролі. До речі сказати, за іронією долі цей серіал спочатку називався саме «Сутінки».

Серіал розповідає про вампіра Міці Сент-Джоні, який вечорами працює приватним детективом, а вдень краще спати в холодильнику. На сонці він, правда, не світиться, але кров з пробірочек п’є справно. Він гарний, неймовірно сексуальний, розумний і практично невразливий. Він живить незрозумілу слабкість до Бет Тернер, яку, як з’ясовується, колись врятував з лап своєї колишньої дружини-вампірші. З тих пір дівчинка виросла, покращала, але бажання її захищати тільки зміцнилося в душі вампіра з роками. Бет — журналістка, Мік — детектив, разом вони — прекрасна команда, а між ними — потужне сексуальну напругу.

Другорядні герої в серіалі не менш яскраві та харизматичні: у ролі старого (в усіх сенсах), але вічно молодого друга Міка найдавнішого вампіра Джозефа КОСТАЛ знявся Джейсон Дорінг, якого багато хто знають і люблять по серіалу «Вероніка Марс». Крім того, в ролі екс-дружини-вампірші знялася чарівна Шеннін Соссамон («Історія лицаря», «40 днів, 40 ночей»).

Серіал більш ніж заслуговує на увагу. І його шанувальникам досі незрозуміло, чому настільки затребуваний за тематикою серіал не був відновлений. Втім, надія все ще є.

У тому ж році на екрани вийшов британський серіал «Бути людиною» про спробу вампіра, перевертня і привида жити людським життям. Серіал досить актуальний, оригінальний, показав хороший результат по рейтингах, правда, не відразу, а тільки через рік після виходу пілотної серії і після заміни деяких акторів. У 2011 році з’явився американський ремейк цього серіалу, який йде досить успішно на телеекранах сьогодні.

«Справжня кров» («True Blood») (2008)

У 2008 році на екрани вийшов справжній вампірський хіт — телешоу «Справжня кров» зі Стівеном Мойера, Олександр Скарсгард і Анною Пакуін в головних ролях. Серіал розповідає про життя в американській провінції, де люди живуть пліч-о-пліч з вампірами, які змогли, нарешті, відкритися, тому що японці винайшли «справжню кров» — синтетичний матеріал, здатний замінити вампірам звичне ласощі.

Але консервативний містечко в консервативній Луїзіані відноситься до вампірів і раніше вороже, та й ті не ликом шиті — все ще залишаються незалежні вампіри, не згодні харчуватися синтетикою і не упускають можливості когось вкусити.

Звичайно, сюжет серіалу крутиться навколо історії кохання офіціантки Соки Стекхаус і вампіра Білла. Обмінявшись одного разу взаємним порятунком життів, молоді люди занурюються в самий запаморочливий і небезпечний роман, який тільки знала Луїзіана. І цей роман, звичайно, не схвалюють ні люди, ні вампіри.

Не варто думати, що серіал представляє собою чергову вампірську мелодраму — це не так. Досить тільки почути ім’я творця серіалу — Аллана Болла, який написав колись сценарій до фільму «Краса по-американськи». У написанні сценарію до фільму взяла участь сама Шарлін Харріс — письменниця, чий цикл романів «Вампірські таємниці» ліг в основу сюжету серіалу.

«Справжня кров» — це секс, наркотики і рок-н-рол, а також кров, насильство і всі види нечисті, які тільки можна придумати, включаючи зомбі, древніх східних і африканських демонів та іншу нежить. Навіть феї є. Любителям вампірських серіалів подивитися варто, щоб, що називається, збити своє задоволення.

«Щоденники вампіра» («The Vampire Diaries») (2009)

2009 ознаменувався виходом серіалу «Щоденники вампіра» по серії книг Лізи Джейн Сміт. Творці серіалу Джулі Плек і Кевін Вільямсон серйозно переробили сюжет романів, в результаті вийшла дуже приємна містична молодіжна мелодрама про ворожнечу між двома братами-вампірами Стефаном і Деймоном та їх боротьбі за серце прекрасної Олени. Дія відбувається у вигаданому містечку Містик-Фоллс, який з причини його місцезнаходження стає мало не центром активності всіляких надприродних істот — вампірів, перевертнів, відьом і чаклунів, а також гібридів.

У кожного з численних дійових осіб серіалу є своя таємниця або зв’язок з чимось потойбічним, про яку вони часто навіть не підозрюють. Увага братів-вампірів, які приїхали в рідне місто Містик-Фоллс після багаторічної відсутності, недарма прикута до Олени Гілберт: незабаром з’ясовується, що вона — двійник вампірші Кетрін Пірс, що звернула колись обох братів.

У серіалі багато історичних флеш-беків, які показують картинки з минулого Містик-Фоллс часів Громадянської війни, коли на цьому місці активно винищувалися вампіри і відьми. Сучасні жителі містечка в якійсь мірі змушені розплачуватися за злочини своїх предків.

Своїм успіхом серіал багато в чому зобов’язаний Йєну Сомерхолдеру, виконуючому роль поганого брата Деймона, який з виходом серіалу став неймовірно популярний і в якийсь час очолив рейтинги найсексуальніших чоловіків. Втім, число прихильниць він ділить зі своїм колегою, що грає роль доброго брата Стефана, Полом Уеслі. Чоловіча половина глядачів серіалу, звичайно, безроздільно належить Ніні Добрев — болгарської красуні, яка зіграла роль Олени Гілберт і вампірші Кетрін Пірс.

Красиві актори, цікавий сюжет, порівняльна (з «Справжньою кров’ю») цнотливість — ось складові успіху цього серіалу, який сьогодні, здається, продовжує набирати популярність. Серіал виходить на каналі CW — там же, де виходили в різний час і «Нікіта», і «Надприродне», і «Стріла». Автори серіалу не змінюють своїм принципом, тому серіал тримається на плаву вже чотири сезони і продовжений на п’ятий: творці телешоу дуже ретельно відстежують рейтинги і очікування фанатів і просто глядачів, своєчасно вводячи корективи в сюжет.

Крім перерахованих серіалів, які мають, в більшості випадків, американське, британське або канадське походження, тепло був зустрінутий молоддю ізраїльський серіал «Спліт: таємниця крові». Він, звичайно, відрізняється від своїх американських побратимів, за жанром більше схиляючись до теленовелі, але і цей серіал має свою армію прихильників.

Крім того, був випущений ще серіал «Брама», який був закритий через низькі рейтинги після
першого сезону, і серіал «Сутінки в Вальмонт», який складався з так званих вебізодов — коротких серій по дві з половиною хвилини тривалістю, щоб серіал було зручно качати на мобільні телефони, оскільки спонсором зйомок виступив один зі стільникових операторів.

Канал Дісней в листопаді минулого року представив серіал «Моя няня-вампір»: у ньому дітям розповідається історія про те, як скромний і тихий хлопчик Ітан, який за сумісництвом є ще й мисливцем на вампірів, очищає місто від нежиті і пророкує чуже майбутнє.

Як бачите, любителям вампірських серіалів є з чого вибрати. Можна як завгодно ставитися до такої тематики, але, на мій погляд, навіть корисно вивчити її переломлення в серіальному світі, щоб зрозуміти, чого ж не вистачає нашому суспільству — суспільству, яке марить про вампірів.

Чоловік мрії

Французький актор Гаспар Ул’єль підкорив серця мільйонів фанаток по всьому світу. Зовнішність моделі, чарівна посмішка, шрам на щоці та ще й акторський талант — всім цим природа щедро обдарувала Гаспара.

Французький шарм

У 1984 році в паризькому передмісті на світ з’явився Гаспар Ул’єль, якому з дитинства прищеплювали хороші манери і бездоганний смак. Справа в тому, що Гаспар народився в сім’ї, тісно пов’язаної зі світом моди — його мама працювала стилістом, а батько займався дизайном спортивного одягу.

Гаспар Ул’єль, як і його батьки, людина творча. Однак він не пішов по їх стопах, а вибрав акторську кар’єру. Все почалося з того, що одного разу 12-річний Гаспар вирішив спробувати себе на кастингу в агентстві, яке набирало акторів для гри в серіалах. Гаспар без особливих зусиль пройшов це випробування, і в телевізорах Франції початок миготіти його симпатичне обличчя. У ранній юності Ул’єль настільки закохався в кіно, що подумував стати режисером чи сценаристом, але у результаті вирішив, що це для нього занадто складно, і вирішив розвивати свої акторські здібності. Тим більше що це у нього чудово виходило.

Кінокар’єра Гаспара почалася з ролі в короткометражці «Прізвище», після якої він так сподобався французьким режисерам, що серіали і телебачення довелося залишити — Ул’єля чекав великий екран. Прославитися акторові допомогла роль у драмі «Заблудшие» (2003), де його партнеркою стала знаменита Еммануель Беар. Гаспар настільки блискуче впорався з роллю, що початківця і майже нікому не відомого актора номінували на престижну премію «Сезар».

Через рік Гаспар Ул’єль закріпив свій успіх, зігравши разом з Одрі Тоту в мелодрамі «Тривалі заручини». Тоді премія «Сезар» нарешті підкорилася Гаспару — його визнали найбільш багатообіцяючим молодим актором. Не менш переконливим Ул’єль був і в драмі «Останній день», що вийшла в прокат в той же рік.

А в 2006 році у Гаспара збулася мрія юності — він нарешті спробував себе в якості режисера! На Каннському кінофестивалі була представлена ​​стрічка «Париж, я люблю тебе», для якої Ул’єль зняв одну з короткометражок. Компанію йому склали такі імениті метри, як Альфонсо Куарон, брати Коени, Гас Ван Сент і Том Тиквер. Через рік він виконав роль у фільмі «Молодий Ганнібал Лектор» — не можна сказати, що картина вийшла вдалою (принаймні збори були провальними), але актора стали впізнавати по всьому світу саме після цієї ролі.

Зараз Гаспар Ул’єль зайнятий дуже відповідальною справою — він знімається в байопіку про великого дизайнера Іві Сен-Лорану. Неважко здогадатися, що французу дісталася головна роль. У світ вже вийшов постер фільму, на якому Гаспара важко відрізнити від легендарного модельєра.

Але на одному кіно таланти Ул’єля не закінчуються — він намагається проявляти себе і в інших галузях мистецтва. В одному з інтерв’ю актор розповів: «Я фотографую, гуляючи по вулицях або сидячи вдома, прямо з вікон, причому тільки на чорно-білу плівку. Ще я експериментую з живописом — здебільшого з абстрактною ».

Модельний бізнес і особисте життя

Світ моди підкорився Гаспару Ул’єль без особливих зусиль — модні будинки самі мріють роздобути його для своїх рекламних кампаній. У 2010 році Гаспар знявся в рекламному ролику чоловічого аромату Chanel. Режисером відео став сам Мартін Скорсезе, так що Ул’єль може похвалитися і роботою з ним. Варто відзначити, що реклама зробила те, чого не могли зробити численні ролі Ул’єля у французькому кіно — тепер його впізнала не тільки Франція і окремі кіномани, але і весь світ.

Потім послідував рекламний контракт з маркою Long Champ, де партнеркою Гаспара стала не хто-небудь, а сама Кейт Мосс. Після того як світ побачив ці чуттєві та романтичні фотографії, таблоїди відразу заговорили про роман Мосс і Ул’єля. Пара дійсно вийшла б неймовірно красивою, але вони обидва відмовчувалися про ці чутки. Так що було між Гаспаром і Кейт щось більше, ніж зйомка для реклами, чи ні, назавжди залишиться за кадром.

А ось роман з актрисою Маріон Котійяр був цілком реальним. Правда, ці стосунки тривали недовго. Самовпевнений і вітряний Гаспар потім залицявся до княгинею Монако Шарлоттою Казірагі, а Маріон незабаром після розставання з ним зустріла батька своєї майбутньої дитини — Гійома Кане.

Ул’єль також запаморочив голову Сессіль Кассель, молодшій сестрі Венсана Касселя. Роман тривав досить довго, але і цій дівчині не вдалося затягнути актора під вінець. З одруженням Гаспар зовсім не поспішає.

Брутальності акторові з аристократичним зовнішністю надає шрам на правій щоці. За визнанням самого Гаспара, він обзавівся їм зовсім не «в бою», історія набагато більш прозаїчна: «Коли мені було шість, я жартома застрибнув на спину собаки, що спала у нас в саду. І вона від переляку вкусила мене. Мені, до речі, подобається мій шрам! По-перше, він допомагає виражати почуття, коли я граю в кіно. А по-друге, на нього клюють красиві жінки! »

А ще жінки «клюють» на його виразні сірі очі, бешкетну усмішку і вміння бездоганно одягатися. Пані також прощають Гаспару його шкідливу звичку — актор курить і не збирається кидати. Втім, француза цей маленький недолік тільки прикрашає!

Загадки шизофренії

Шизофрениками в побуті називають людей неврівноважених або просто скандальних. Насправді ця хвороба вражає людей певного типу, які нічого спільного зі скандалістами не мають

Запитання без відповідей

Шизофренію досі вважають однією з найбільш загадкових хвороб психіки, яка супроводжує людство впродовж усієї його історії. До цих пір вчені і лікарі не можуть відповісти на питання, в чому її причина.

Ясно лише, що розвивається хвороба виключно під впливом внутрішніх факторів. Шукати її причини в спіткали людини нещастях — смерті близьких людей, невдалої любові, у психічних перевантаженнях і стресах абсолютно неправильно.

Вчені висловлюють припущення про те, що важливу роль у розвитку хвороби відіграє біохімія мозку. Наприклад, недолік допаміну, гормону задоволення, який призводить до занурення в себе, похмурості, «бездушності» по відношенню до оточуючих, а часом — до екстравагантності в поведінці.

Чималу роль у розвитку шизофренії відіграє спадковість. Але і тут все незрозуміло: відомо, що навіть у тих батьків, обидва з яких хворі, найчастіше народжуються здорові діти.

Ще одна із загадок: серед тих, хто страждав клінічної шизофренію, багато видатних людей. Тут і вчені, і художники, і письменники, і інші діячі мистецтва. Чому саме їх вражає ця недуга? Можна припустити, що високорозвинена психіка має підвищену крихкістю: це розплата за обдарованість, талант.

Вниз по «сходах»

Справжня шизофренія найчастіше непомітна для недосвідченого ока. Вона може розвиватися повільно, поступово руйнуючи особистість, але може заявити про себе різко, в якісь тижні, а то і в лічені дні, роблячи людину невпізнанним. Такий різкий напад хвороби називається «шубом». Цей термін походить від німецького слова, що означає зсув. У такому стані хворий здатний на найвідчайдушніші, але разом з тим і безглузді вчинки. Якщо намагатися з’ясовувати з ним стосунки, людина навіть не стане заперечувати скоєного, але і не зглянеться до пояснень. А це вже результат хворобливого сприйняття світу: у хворого на шизофренію втрачена здатність до цілісного його сприйняття. Недарма «шизофренія» означає «розщеплення розуму».

Після кожного хворобливого нападу людина все більш і більш змінюється, як би спускаючись по якоїсь сходах.

Характерним симптомом шизофренії можна вважати таке хворобливий розлад, як псевдогаллюцинации. Галюцинації «істинні» практично не відрізняються від реальних відчуттів. А ось псевдогаллюцинации ніколи не змішуються з іншими відчуттями. До таких галюцинацій відносяться так звані голоси, які звучать в голові. З боку можна помітити, що хвора людина як би до чогось прислухається, з кимось сперечається, затикає вуха пальцями, ватою.

Самі хворі, проте, воліють про це не поширюватися. Є медична жарт: коли на запитання лікаря «Голосу чуєте?» Пацієнт відразу дає ствердну відповідь, то перед вами симулянт.

Бред маренні — рознь

Ще одна важлива ознака шизофренії — маячні стану. Може бути марення переслідування, винахідництва, реформаторства, особливого значення. Хвора людина може стверджувати, що дружина його ненавидить, бо її тапочки в передпокої стояли носками в різні боки … Або що ви бажаєте йому зла, тому що наділи костюм сірого кольору.

Особливо часто негативні емоції стосуються близьких йому людей — і чим ближче і важливіше людина, на яку вони спрямовані, тим вони сильніші. При цьому хворий глибоко переконаний в істинності своїх уявлень і спростувати їх з позицій логіки ніколи не вдається.

Однак вважати хворобою будь-який прояв нав’язливих ідей не варто. Буває, що переконані у своїй правоті фанатики поводяться в точності як хворі.

Не можна плутати з шизофренією і так званий реактивний психоз, який може мати дуже подібні прояви. Це розлад може проявитися впаданням у дитинство, коли, наприклад, досвідчений військовий після артобстрілу починає відчувати себе дитиною, якого батько послав до магазину за картоплею. І ось вже людини пронизує тривога, він боїться повернутися додому, бо не зміг нічого купити … Однак у таких маячних побудовах є якась логіка: перед артобстрілом противника людина також беззахисний, як дитина перед суворим батьком. Подібні страхи грають захисну роль: вони ніби «вимикають» з небезпечної для життя ситуації, «змушуючи» боятися того, що менш страшно, ніж реальність. Реактивний психоз закінчується так само різко, як і почався.

Схожа на шизофренію і ендогенна депресія, коли настрій у хворого
різко знижене, думки уповільнені, можуть бути присутніми неприємні відчуття, типу каменю в тілі. Причини ендогенної депресії також неясні. Однак її навчилися коригувати за допомогою ліків.

Важкий шлях

Лікування шизофренії на сьогоднішній день, на жаль, протікає не надто успішно: людина з таким діагнозом змушений все життя перебувати на особливих препаратах. Їх скасування може викликати подальше «скочування» вниз по сходах хвороби.

Необхідно також регулярне лікування в стаціонарі, коли препарати приймаються під контролем лікаря-психіатра, що саме по собі представляє певну складність, бо такі хворі найчастіше вважають себе здоровими і їх важко вмовити лягти в лікарню. Рідним такого пацієнта доводиться дуже важко. Бажано, щоб вони користувалися допомогою психотерапевта, що допомагає їм витримати особливо критичні ситуації.

Зворотний струм турботи

Зворотний струм турботи

Як вийшло, що дуже багато сучасних молодих людей інфантильні? Як виховувати дитину, щоб він виріс повноцінною особистістю? Роздумами, досвідом і корисними порадами ділиться психолог і багатодітна мама Катерина Бурмістрова.

Кожна сім’я — своя власна, унікальна історія. Фактично, планета або континент, цілий світ зі своїми емоційними традиціями, звичаями та особливостями поведінки.

Складно і некорисно порівнювати сім’ї. Адже те, що нормально і природно для однієї сім’ї, абсолютно неприйнятно для іншої. І те, що написано нижче — не керівництво до дії, а «інформація до роздумів».

Отже, в традиціях виховання, що склали після Другої світової війни, після того, як цінність життя зросла, а народжуваність впала, прийнята, «прописана» величезна турбота дорослих про власних дітей.

Рівень життя став вище, інтерес до особливостей дитячого розвитку теж зріс. Діти давно вже в центрі уваги західноєвропейської цивілізації. Більше того, сучасну цивілізацію в деяких дослідженнях називають «детоцентріческой». Російське простір має свої культурні особливості, але в цілому належить до тієї ж традиції в тому, що стосується ставлення до дітей і вихованню.

Наші улюблені діти — це те, що неймовірно цінується, у що безмірно багато вкладається.

Звичка до того, хто і про кого дбає

У стандартній сучасній сім’ї, де дорослих більше, ніж дітей, існує цілком певна схема «хто про кого дбає». Поки дитина мала, турботи батьків про нього — річ цілком природна. Але, як ми знаємо, єдині діти в побутовому плані (а часто і не тільки в побутовому) зовсім не люблять виростати.

Чому ми чекаємо, що в певному віці ситуація зміниться, і підросло чадо чарівним чином стане піклуватися про батьків?

Багато наші думки грунтуються на подібних несвідомих переконаннях. Чомусь батькам здається, що дитина «виросте і зрозуміє», «стане старше і схаменеться». І іноді дійсно так і відбувається. Якийсь життєвий досвід, отриманий в сім’ї або поза нею, сподвігает змужнілого людини до того, що і йому можливо про когось піклуватися.

Але нерідко в перший раз це відбувається лише коли народжується первісток, а зовсім не в сім’ї походження, по відношенню до власних батьків. А вчитися піклуватися відразу про власну дитину, коли до цього ти не дбав ні про кого, а все, навпаки, дбали про тебе, ох як непросто.

Ось і біжать неповзрослевшіе хлопчики і зі шлюбів, не тільки від дружин, в яких нещодавно були полум’яно закохані, але і від маленьких дітей, які якраз відчайдушно в турботі потребують. Жінці втекти набагато важче, культурні стереотипи, слава Богу, ще працюють. Але нерідко і жінки від незвичного рівня щоденної турботи про інших страждають, стаючи пилять, незадоволеними, «мученицями», не цінуючими своїх вінців.

За моїми спостереженнями, зараз зростає в надлишку одержуваної (яка входить) турботи і нестачі вихідної всього лише 2-3 покоління дітей. «Вивчена безпорадність», тобто відсутність навички піклуватися про себе і ближніх, ще не стала невід’ємною частина особистості. Хоча у покоління кінця 90-х і 2000-х зустрічається вже досить часто, особливо в середньо-і високозабезпечених шарах російського суспільства. І кількість нежиттєздатних шлюбів, молодих сімей, подружжя в яких не готові брати турботу про ближніх на себе, навіть серед віруючих людей зростає.

Давайте спробуємо відстежити, як може розвиватися (або не-розвиватися) здатність піклуватися про інших і собі самому.

Щеплений егоцентризм і «вивчена безпорадність»

Приблизно у віці двох років фактично у кожної дитини настає вік неймовірного прагнення до самостійності. Малюк все хоче робити сам, противиться допомоги, отримує величезне задоволення, якщо щось йому вдається. І, звичайно ж, в цьому віці набагато простіше і швидше все зробити «за» дитини, «замість» дитини, ніж «разом» з ним. Це знає кожен, хто пробував дати малюкові можливість одягнутися, помити посуд, налити сік в чашку.

Дитина буде пробувати, експериментувати, пустувати, на це піде купа часу і моральних сил. А ми ж так часто поспішаємо. Спокійний, розмірений ритм життя зовсім не властивий більшості сімей.

І ось, за сумою причин, ми не віддаємо дитині тієї відповідальності, яку він може і хоче взяти.

А в 4-5 років мити посуд або збирати іграшки вже не змусиш. З’явилася звичка до того, що це робить хтось інший.

Схожим чином може вийти і з уроками у першокласника, і з відповідальністю за розподіл свого часу у підлітка. Звичайно ж, «відпускати» і віддавати на власну відповідальність дитині подібні речі слід з розумом і обережністю. Але як часто можна складати для тієї чи іншої сім’ї список «втрачених можливостей з надання самостійності»!

І причин у цього чимало. Назвемо основні:

поспіх

почуття провини перед дитиною, за те, що йому щось «недодали»

порушені відносини дорослих в сім’ї

тривога за здоров’я або душевне благополуччя дитини

конфліктні позиції дорослих з питань самостійності

У так званої детоцентріческой родині дитина повинна якомога довше залишатися «немовлям» — істотою, що вимагає турботи, нескінченної уваги. Йому не треба дорослішати і ставати незалежним, тому що саме він — сенс і фокус існування сім’ї.

І це рідко усвідомлюється саме в таких термінах. Просто несвідомо, вірніше несвідомо, батьки продовжують робити все навіть за дуже великої дитини. І цей спосіб жити підтримують багато думки, вірніше дискурси, існуючі в сучасному світі. Наприклад:

«Справжня мама» — жертовна мама

Але нерідко мами — дуже хороші і відповідальні мами — вважають, що їх головне завдання, це позбавити дитину від турбот. Працює такий ланцюжок

Гіперопіка і здатність піклуватися

Тотальний інфантилізм

Буває і так, що десятиліття стійкої гіперопіки формує такого собі дорослого Пітера Пена. І виходить, що «нашому хлопчикові вже 20, а він і не думає виростати». Він не знає, як варити макарони, поняття не має, як полагодити розетку — природно, адже в більшості шкіл предмет «праця» замінений на зайвий англійська.
Нерідко дітей бережуть аж до інститутської лави: «Ми зробимо все, ти тільки вчися!», Але виходить, що «яблучко виросло, але не дозріло».

І юнак чи дівчина, що виглядають абсолютно дорослими, не тільки не можуть піклуватися про інших, але і настільки несамостійні, що нездатні до автономії.

І ось, два пташеняти, звиклі до тотальної турботі, одружуються …

Зараз досить мало пишуть про проблеми молодих сімей. Хоча говорити про це варто було б. Адже існує сумна статистика, згідно з якою понад 70% шлюбів в сучасній Росії розпадаються. З мого досвіду, одна з головних причин ранніх розлучень — це обопільне відсутність звички піклуватися.

Поки дитина мала, складно дивитися так далеко. А головне, він дійсно здається маленьким. Але «час лукаво», і проходить воно дуже швидко. Не встигнеш озирнутися, і ось вже не перший клас, а десятий …

Чи можна очікувати турботи від «зіниці ока»

Як ми пам’ятаємо, тато Карло продав єдину куртку і купив абетку для Буратіно: «Ти тільки вчися, малюк!» Зовсім не обов’язково, що будь-якій дитині, в освіту якого багато вкладається, доведеться пройти через ті пригоди, що випали на долю даного казкового персонажа , хоча буває й так.

Я швидше про батьківський посиланні «ми зробимо все, а ти тільки вчися».

Прекрасно. Ми дійсно можемо зробити за дитину все: зібрати розкидані іграшки та одяг, скласти портфель, віднести в раковину і вимити тарілку і чашку.

Ми можемо зробити все, що він в змозі зробити і сама.

Питання — корисно йому це?

А нам?

А нашим відносинам?

Чому навчиться дитина, що бачить тотальну і всеосяжну батьківську турботу?

Думаю, багато чого. Різному. Бо одні й ті ж дії турботи, вироблені в різних емоційних станах, сприймаються по-різному.

Наприклад: мама (тато, бабуся) піклується, і це її надихає. І дитина може зробити несвідомий висновок, що піклуватися приємно і не важко.

А ось інший приклад: мама (тато, бабуся) дбає і нудиться. Вона втомилася, їй сумно і неприємно. І дитина, сам того не розуміючи, зробить висновок, що пектися про інших — втомлює і непріятственно.

Що робити, якщо допомога дитини дійсно не потрібна, але ви хочете, щоб зворотний струм турботи виник:

Можна пояснити, що піклуватися — приємно.

Можна дуже цінувати турботу.

Можна надати роль «почесного помічника» для дуже маленьких дітей.

Можна говорити з дитиною про її і вашому майбутньому, ділячись своїми надіями на те, яким турботливим він виросте.

Варто спробувати контролювати надмірну допомогу, що йде з боку дорослих.

Від психолога завжди чекають «рецептів», а по суті, їх немає.

Майже в будь-якій ситуації можна дати віз і маленький візок рекомендацій, і деякі з них навіть будуть працювати. Але питання, обговорюваний в цьому тексті, не з розряду формальних. Тема ця зачіпає досить глибокі основи життя сучасної сім’ї. І змінювати тут що-небудь, особливо «з чужого голосу» і без власного запиту, навряд чи можливо.

Тим більше, що мої власні діти ще зовсім не дорослі.

І міркування це ведеться швидше виходячи з досвіду консультування.

Чи працюють штучні заходи?

Штучні, спеціально створені зусилля по створенню «зворотного струму турботи» можуть виявитися марними. У дітей вражаюче чуття на справжні і несправжні речі.

Його зусилля і спроби піклуватися дійсно повинні бути затребувані. Наприклад, салат (або бутерброд), навіть не дуже вдалий, але зроблений самостійно, потрібно спочатку спробувати.

Чи можна включити «зворотний струм турботи»

Я думаю, можна і потрібно намагатися це робити навіть у сім’ях з єдиними дітьми, винаходячи, придумуючи, що не забороняючи активність дитини. Я знаю одного психолога, який розробив і з успіхом проводить для молодших школярів психологічну групу під назвою «Один вдома», де крім усього іншого вчить варити пельмені, збирати розсипався цукор або розбиті тарілки, вміти користуватися базової аптечкою або змінити лампочку. Це не смішно, і це не реклама, народу там хоч відбавляй. Це просто дуже добре ілюструє сучасний стан справ.

Те, що раніше передавалося легко і природно, тепер вимагає мало не занять з фахівцем. І бачили б ви, якими задоволеними собою і гордими за свої успіхи діти звідти йдуть і намагаються отриманий досвід у житті застосовувати. І біжать туди з задоволенням, оскільки це — про реальне життя, а не абстрактний набір шкільних знань. І в основному це діти єдині або ж дуже пізні. У дітей з великих сімей інша ситуація.

Чи потрібно включати струм турботи штучно?

Я думаю, що краще пробувати включати штучно, ніж не включати ніяк. Але це не експертну думку, а моя точка зору, і кожній родині корисно виробити своє бачення цієї проблеми. Або відчуття того, що це — порожні слова.

Спроби штучного включення турботи — табори та походи з їх можливостями самоорганізації; майстерні та майстер-класи (ремісничі і творчі) і допомогу по городу або турбота про домашніх вихованців. Ми можемо більш-менш штучно — читай, «спеціально» — створити середовище, в якій турбота і активність, що йде від дітей, потрібні, важливі і цікаві.

Для цього потрібно прийняти рішення не ростити «пуголовків» — тих, хто працює тільки головою і натискає тільки на кнопки.

Хоча це так природно в постіндустріальну епоху.

Але ви спробуйте зварити з дитиною мило або варення, змайструвати годівницю для птахів або дерев’яний меч, і ви побачите, як довго дитина (старший дошкільник або школяр) буде це пам’ятати. А якщо плід зусиль може стати подарунком, який оцінили, то для дитини відкриється чудова можливість виражати любов і турботу.

Подарунки, зроблені своїми руками (нехай і з допомогою дорослого), їжа і смачне питво для батьків, мінімальна, але значуща допомогу по будинку, щоденна турбота про домашніх тварин можуть стати для вашої дитини «точками входу» в світ взаємної турботи.

Чи можна з цим переборщити?

Як і з усіма хорошими по суті речами та ідеями, існує ймовірність при надмірному тиску та увазі до отримання турботи з боку дитини, прищепити до цієї самої турботі огиду. До чого завгодно можна його сформувати: і до уроків, і до музики, і до лиж. Треба тільки сердитися, коли у дитини не виходить або виходить недостатньо добре. Або говорити «я в тебе не вірю», а коли дитина намагається, чи не оцінювати його результати.

Я спеціально даю «антіінструкцію», тому що те, що можна і корисно робити в плані навчання дитини турботі про інших, кожній родині, якій думки даного тексту близькі, доведеться винаходити самостійно.

І ось хороші області
експериментів з самостійністю:

кулінарія (тільки настроюйтеся на те, що досить довго 80-90% продукції буде малос’едобнимі). Але зате потім дитина може здивувати і порадувати вас. Віковий ценз від 6-7 років.

допомогу в сервіровці святкових і звичайних трапез (тільки бажано купити спеціальну книгу або подивитися в інтернеті картинки та ідеї сервіровки)

навчання дітей користуватися приладами й техніками, які є в будинку. Не забудьте пояснити заздалегідь правила техніки безпеки

перестановка в кімнаті або елементи перестановки з урахуванням творчих ідей дитини

регулярний самостійний похід в магазин (якщо це можливо за вашим обставинам і віку дитини)

Іпотека, сімейне щастя і розділ боргів

Іпотека, сімейне щастя і розділ боргів

Іпотека — інструмент, що робить можливою покупку квартири для багатьох сімей. Не секрет, що понад 50% угод на ринку нерухомості відбувається з її допомогою. Найчастіше до іпотеки звертаються молоді сім’ї.

Кажуть, що можна знайти щастя з коханою і в курені, проте віра в це твердження аналогічна очікуванню вийти заміж за принца на білому коні або отримати півцарства на придане від тестя. У житті все прозаїчніше: кожна сім’я потребує своєї власної житлоплощі. Саме тому основним покупцем квартир є молоді сімейні пари. Проте далеко не у всіх дохід дозволяє придбати квартиру без іпотечного кредитування. Останнім часом банки видають ці кредити не тільки офіційним подружжю, але і парам, що живуть у цивільному шлюбі. Оформляючи іпотеку, кожен мріє про довге і щасливе життя новій квартирі, однак іпотека — процес довгий, найчастіше її оформляють років на 15. Шлюб ж, за статистичними даними, менш довгий стан. У Росії найбільша частина розлучень відбувається після 5-9 років спільного життя, а, отже, є ймовірність, що іпотечні платежі доведеться виплачувати і тоді, коли любов пройде, і кожен буде будувати свою власну долю окремо. Безумовно, ніхто не думає про погане, але, оформляючи іпотеку, скористайтеся порадами фахівців ринку нерухомості.

Марія Литинецкая, генеральний директор «Метріум Груп», звертає увагу, що якщо ви перебуваєте в офіційному шлюбі, і між вами немає шлюбного договору, то майно (а значить і квартира) оформляється у спільну сумісну власність. У цивільному шлюбі з точки зору закону ви ніяк не пов’язані, тому деякі банки, розглядаючи можливість видачі іпотеки, просять підтвердити ведення спільного господарства та наявність спільної дитини. І в цьому випадку квартира оформляється у спільну часткову власність.

Однак у якому б шлюбі ви не перебували і як би не оформляли квартиру, платити за боргами доведеться кожному. А при розлученні люди не завжди розлучаються друзями, тому краще продумати всі варіанти подій заздалегідь.

Порада для офіційних подружжя

Вступаючи в законний шлюб, дуже багато пар зараз укладають шлюбний договір. І це не прояв поганого ставлення чи недовіри, це передбачливість. У російському законодавстві шлюбний договір встановлює лише режим розділу власності, він жодним чином не впливає на ваше моральне, етичне та інше поведінку. «У ньому можна вказати те, кому дістануться загальні дорогі подарунки, ювелірні прикраси, рухоме і нерухоме майно. Таку угоду можна скласти як до вступу в шлюб, так і на будь-якому його етапі », — роз’яснює Марія Литинецкая.

Іноді шлюбний договір складається для іпотечної угоди. Зазвичай це роблять подружжя, у яких вже є спільна власність і один з них бажає придбати квартиру виключно для себе. Без цього договору, квартира є спільною власністю, навіть якщо юридично повністю оформлена тільки на одного з подружжя. І при розлученні, щоб залишити її собі, доведеться в суді доводити свої виключні права на цю нерухомість.

«За відсутності шлюбного договору проблема розділу майна зазвичай залежить від того, хто який внесок вносив до сімейного бюджету: якщо обидва працювали — це одна ситуація, якщо ж добувачем був один, а другий охороняв« сімейне вогнище », то тут і виникають суперечки про пропорційності вкладень. Повірте, щоб дізнатися свого чоловіка до кінця, треба з ним розлучитися. Якщо ви своєчасно не подбали про наявність шлюбного договору, доведеться зберігати історію всіх платежів — квитанції, платіжки від перекладів і джерел одержання грошей, як на початковий внесок, так і на щомісячні платежі. Коли в сім’ї тиша і благодать, це здається смішним і безглуздим, але у випадку розриву — дуже допоможе в суді. Пам’ятайте, якщо ви домовилися, що нерухомість куплена саме на вас, потрібно стежити, щоб платежі по іпотеці надходили лише з вашого рахунку і від вашого імені. Не просіть чоловіка заплатити за вас до зарплати. Раз квартира ваша, то й проблеми з погашення — теж ваші », — радить експерт. Порада для цивільного подружжя

Цивільний шлюб віддають перевагу ті, хто вважає такі відносини більш вільними і незалежними. Однак у ньому ви практично не захищені майново при розриві відносин. І якщо квартира купується у власність тільки одного з партнерів, то іншому розумніше не вкладати свої гроші ні в початковий внесок, ні в щомісячні виплати. Не варто думати, що це ЗАГАЛЬНИЙ будинок, не залежно від юридичного оформлення. Вкладених грошей, при розриві відносин, ви не повернете, особливо, якщо всі Зображення: Іпотека, сімейне щастя і розділ долговплатежі йшли не від вас, а ви ніяк не можете підтвердити свій дохід. Можна, звичайно, писати один одному розписки на всі грошові перекази, але це виглядає зовсім вже дивно. Та й з цими розписками довести що-небудь в суді все одно складно.

«Цивільним подружжю важливо пам’ятати, що оформляти кредит потрібно на того, хто буде платити. У практиці бували історії, коли квартиру набувала пара, в якій цивільна дружина отримувала білу зарплату, а чоловік — чорну, але набагато більшу, тому фактично він був платником по кредиту. Так от, коли жінка пішла в декрет і вже не працювала, друга половина раптом відмовилася платити. У результаті, жінка залишилася наодинці і з дитиною, і з кредитом, і без грошей. Найнадійніші созаемщики в цих ситуаціях — батьки або брати з сестрами, якщо, звичайно, у вас хороші
стосунки в сім’ї », — розповідає Марія Литинецкая.

Якщо ж ви вирішили бути созаемщиками один одного, то і квартиру оформляйте в часткову власність. Банку все одно, хто платить гроші, а от у випадку несплати претензії будуть до двом. І не варто думати, що якщо ваша половина грюкнула дверима і зникла в невідомому напрямку, а ви з останніх сил самі виплатили іпотеку, то і квартира буде ваша. Позбутися від другого власника важко. Можна лише через суд вимагати відшкодування своїх витрат, але це не завжди закінчується успіхом. Якщо ж ви залишилися один на один з іпотекою і майбутньої «спільної» квартирою, то можна спробувати викупити частку у колишньої половини або звернутися в банк із проханням про дострокову реалізації квартири.

Безумовно, створюючи сім’ю і купуючи квартиру в іпотеку, кожен сподівається на найкраще. Але розумніше подбати про шляхи відступу завчасно.

Хтось рятує економіку вкиданням грошей, а комусь треба її перебудовувати

Хтось рятує економіку вкиданням грошей, а комусь треба її перебудовувати

Економісти продовжують сперечатися про дві речі: чи буде другий виток «Великої рецесії» і як йому запобігти — «бюджетним голодуванням» або, навпаки, підживленням економіки додатковими коштами з держбюджету? Для різних країн відповіді на ці питання неоднакові.

«За морем гарна річ» — якщо порівнювати стан американської економіки із самопочуттям Європи, то справа йде саме так. Хоча уряд США скоригував показник зростання ВВП у першому кварталі цього року, знизивши його в трьох читаннях з 2,5% до 2,4%, а потім і до 1,8%, навіть таке зростання — це добре на тлі скорочення ВВП єврозони ( 17 країн) на 0,2% і ВВП Євросоюзу (27 країн) на 0,1%. І американський рівень безробіття — 7,6% — теж виглядає вельми благополучно, якщо порівнювати його з 11-відсотковим безробіттям в середньому по ЄС і з більш ніж 26-відсотковою в Іспанії та Греції.

«Секвестровані» одужання

Проте до повного благополуччя Америці ще далеко. Через скорочення в держсекторі, викликаних горезвісної бюджетної секвестрацією (урізанням витрат по більшості статей федерального бюджету) створення нових робочих місць хронічно недотягує до потрібного рівня. З цієї ж причини скорочуються капіталовкладення в капітальне будівництво, що частково перекреслює зростання житлового будівництва. Споживча активність, від якої на дві третини залежить економіка США, залишає бажати кращого: у червні обсяг роздрібних продажів виріс на 0,4% — менше, ніж очікували аналітики.

Зростання, звичайно, в будь-якому випадку краще, ніж падіння, але анемічні темпи цього зростання турбують офіційний Вашингтон. Саме тому Федеральна резервна система (ФРС) США продовжує стимулювати економіку за допомогою збільшення грошової маси. Кожен місяць американський центробанк викуповує державних казначейських зобов’язань на $ 85 млрд. Щоправда, нещодавно голова ФРС Бен Бернанке вперше озвучив можливі терміни припинення цієї програми: за його словами, Федрезерв планує почати її поступово згортати ближче до кінця поточного року і завершити цей процес в середині 2014 — го. З тією суттєвою застереженням — цитую висловлювання Бернанке на слуханнях у Конгресі 17 липня, — що «скупка цінних паперів залежить від економічних і фінансових чинників, тому вона жодним чином не здійснюється за предопределенному сценарієм». Інакше кажучи, якщо буде потрібно — продовжать цю акцію на стільки, на скільки потрібно.

Як зазначає аналітична служба журналу The Economist, для центральних банків ряду країн, не тільки США, «останні п’ять років були виключно важкими: фінансова криза 2008 року призвела до безпрецедентних масштабах вживання кількісного пом’якшення». Цей евфемістичний термін означає «cкупку [державних] цінних паперів з метою повені фінансової системи грошима». «Кількісне пом’якшення» (КС), роз’яснюють далі аналітики The Economist, стало «основним інструментом політики Федрезерву», яким раніше були облікові ставки. Але облікові ставки теж залишаються ключовим інструментом фінансової політики, ФРС тримає їх практично на нульовому рівні (від 0% до 0,25%) з грудня 2008 року і не збирається їх підвищувати до тих пір, поки рівень безробіття не впаде до 6,5% .

Два підходи — кожен зі своїми аргументами

Коли це станеться — ніхто не береться точно передбачити. За приблизними розрахунками, до середини 2014 року, коли буде згорнута програма КС, безробіття буде составлять7%. Значить, ера «дешевих грошей» триватиме — експерти The Economist вважають, що «Фед (так максимально-скорочено іменують Федеральний резерв. — І.Б.) буде ще довго зберігати вільну монетарну політику, а коли він почне повертати облікові ставки на нормальний рівень, то буде це робити дуже обережно ». (Цей прогноз побічно підтвердив Бен Бернанке на липневих слуханнях у Конгресі: він сказав, що, крім показника безробіття, Фед буде враховувати рівень інфляції — якщо він буде залишатися нижче бажаного (2%), як зараз (1%), облікові ставки навряд чи будуть підняті). І все ж рано чи пізно настане момент, коли Фед почне підвищувати ставки, і
тоді не обійдеться без деякої «турбулентності», тобто потрясінь, передбачають аналітики. Але «глобальна економіка, вважають вони, витримає цей шторм». Дай-то Бог …

Всі хочуть уникнути штормовий розрухи, але різні економісти по-різному «прокладають курс корабля» в обхід шторму. Одні вихваляють секвестр, накладений на американську економіку консерваторами-республіканцями, і заходи економії, впроваджені консерваторами Великобританії. Інші кажуть, що економити можна тільки після одужання економіки, яка тільки-тільки вийшла з критичного стану. Прихильники цієї школи мислення вказують, що повільні темпи одужання — прямий результат фінансового «голоду», якому піддають економіку «ощадливі» консерватори.

Австралійська газета The Sydney Morning Herald, наприклад, пише про різкому контрасті між відносним благополуччям Австралії та тяжким становищем Великобританії, де «уряд скоротив витрати на пенсії і житло, заморозило зарплату вчителів, поліцейських, лікарів, медсестер та соціальних працівників». Англійська безробіття становить майже 8%, а одужання британської економіки йде самими повільними темпами за всю історію — повільніше, ніж йшло одужання після Великої депресії, і повільніше, ніж у будь-якій країні ЄС, окрім Італії.

У Європі мало «дисциплінованих» країн

Головний економіст Міжнародного валютного фонду Олів’є Бланшар попереджає, що якщо уряд Великобританії не почне більш активно стимулювати економіку, то це — «гра з вогнем». А нобелівський лауреат, професор Прінстонського університету Пол Кругман порівнює політику «затягування поясів» з середньовічним кровопусканням: коли від нього хворому ставало гірше, неосвічений врачеватель знову пускав кров.

А ось американський тижневик US News & World Report надрукував статтю економічного коментатора Метью Мелкіора, в якій «затягування поясів» зображено як єдино раціональний шлях до здорової економіки. Автор цієї публікації попереджає: «Частина доходів федерального бюджету США, яку доводиться виплачено для обслуговування федерального боргу, близька до показників Італії та Іспанії». Ці країни, як і ряд інших членів Євросоюзу, пішли по шляху «псевдо-затягування поясів», пише аналітик: вони стали збільшувати і державні витрати, і надходження до бюджету податкових коштів. Справжнє «затягування», зазначає Мелкіор, здійснили всього чотири країни Євросоюзу: Болгарія, Ірландія, Латвія і Литва — вони «реально зменшили як витрати, так і надходження доходів до бюджету, якщо рахувати в відсотках від ВВП». При порівнянні першої групи країн з другої виграє друга: протягом шестирічного періоду «Тривала пояса» мали середньорічне зростання ВВП в 2,65%, в той час як «Не Тривала» — лише 1,46%.

Мелкіор попереджає про небезпеку «вільного поводження з грошима»: «Вашингтон продовжує збільшувати наше борговий тягар, нарощуючи федеральні витрати і стимулюючи приватне споживання в борг під низькі відсотки. Починаючи з 2007 року ця політика нарощування боргів була єдиним джерелом зростання ВВП, згідно моєю оцінкою даних Бюро економічного аналізу ».

Москві гроші не вірять

Що стосується Росії, то Ельвіра Набіулліна заявила (ще до того, як очолила Банк Росії), що методи кількісного пом’якшення неактуальні для Росії з її високими процентними ставками. Але щось робити доведеться — ситуація далеко не сама райдужна. Питання — що?

Агентство ділових новин Bloomberg повідомляло днями з посиланням на Росстат, що інвестиції в російську економіку в червні цього року скоротилися в порівнянні з червнем минулого року на 3,7%. Це падіння, зазначає Bloomberg, було «найбільшим з лютого 2010 року, і воно стало додатковим вказівкою на те, що економіка [Росії] не може набрати темп».

Без великих капіталовкладень (і приватизації гіпертрофованих державних активів — якої теж немає) економіка РФ буде і далі в кращому випадку тупцювати на місці — журнал Forbes образно висловив цю думку фразою: «Російський ведмідь знову пішов у сплячку». Приватний бізнес — ні російський, ні закордонний — не може відчувати довіру до російської «владної вертикалі», побудованої на фундаменті корупції. Робити інвестиції на перспективу в такій країні підприємці бояться, гроші вкладають тільки в короткострокові проекти, де їх можна швидко відбити. Що означає відсутність довгострокових інвестицій? Те, що державі доводиться брати на себе непідйомні фінансові зобов’язання, які можуть надірвати пуповину і федеральному бюджету, і Резервному фонду, і Фонду національного добробуту.

Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання російської економіки в 2013 році з 3,4% до 2,5% і в 2014-му — з 3,8% до 3,25% на тлі слабкої динаміки інвестицій і зовнішнього попиту. При цьому МВФ рекомендує уряду Росії утриматися від короткострокових стимуляційних заходів і зосередитися на
створенні умов для збільшення інвестицій і довгострокового зростання економіки. Створити такі умови тільки економічними важелями не вийде — потрібні політичні реформи.

Виходить у Лондоні газета Financial News пише, що головні проблеми російської економіки — в її структурних вадах, ліквідувати які можна тільки за наявності політичної волі, якої в цьому питанні немає. «Інвестори, — пише газета, — все більше стурбовані тим, що вони вважають політичними недоліками Росії: перед нею стоять завдання боротьби з корупцією та створення правової держави».

Це завдання серйозніше, ніж ті, які стоять перед Заходом. Там є великі проблеми, але є і усталена економічна основа для їх вирішення. У Росії її ще тільки належить створити.

Чергова невеличка добірка практичних порад для власників інтернет-магазинів.

Чергова невеличка добірка практичних порад для власників інтернет-магазинів.

Не зациклюйтеся на товарі

Більшість власників магазинів зазвичай зациклюється на товарі, і це неправильно. Якщо розглянути питання глибше, то насправді, товар це не найголовніше, що буде і є в будь-якому бізнесі. Так, ваш товар може бути унікальним і якісним, але ваш успіх буде продиктований також і вашою здатністю продавати й обслуговувати клієнтів, ринком і каналами просування вашого бізнесу.

Розраховуйте і вкладайте інвестиції

Якщо ви хочете побудувати справжній бізнес, продаючи на сотні тисяч чи мільйони рублів кожен місяць / квартал / рік, то ви повинні розуміти і розраховувати відповідні суми інвестицій в подібний розвиток. Якщо ви цього не хочете, то вас витіснять такі бажаючі. Це всього лише питання часу.

Це реальності теперішнього часу і будь-якого зростаючого бізнесу — вони вимагають постійних інвестицій зростання. І якщо ви хочете по-справжньому вирости, це може зажадати досить значні суми інвестицій, причому як грошових, так і часових.

Планшети і смартфони подорожчають на 20%

Планшети і смартфони подорожчають на 20%

Такі наслідки війни з податковими офшорами

У Москві завершився форум «Великої двадцятки», в якому взяли участь міністри фінансів і глави Центробанків. Одна з ключових тем — боротьба з офшорами і відхід від сплати податків. G20 вирішила змінити фіскальне законодавство своїх країн таким чином, щоб податок на прибуток, в першу чергу IT-компаній, сплачували там, де безпосередньо виходить прибуток, а не там, де зареєстрований «поштова скринька». Податок на прибуток в Росії становить 20%, таким чином, у нас всі новомодні гаджети можуть подорожчати майже на чверть.

Глава Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Анхель Гурріа запропонував країнам «Великої двадцятки» за 1,5-2 роки створити міжнародні фіскальні правила для запобігання виведення прибутку з-під оподаткування своїх країн. Зокрема, пропонується, щоб податок на прибуток сплачувався там, де компанії безпосередньо реалізують свій товар, а не там, де зареєстрований їх юридичну адресу.

«Прибуток повинна обкладатися податком там, де здійснюються функції, стимулюючі прибуток, і де створюється вартість», — йдеться в підсумковому комюніке зустрічі міністрів фінансів.

Адже зараз це одна з основних лазівок, завдяки якій можна сховатися від сплати податків. Реєструєш «поштова скринька» своєї корпорації в офшорі, де податок на прибуток або мінімальний, або взагалі відсутня, і продаєш товар по всьому світу, сплачуючи тільки ПДВ. А він, як правило, завжди нижче податку на прибуток. Таким чином, бюджети країн, в яких реалізується продукція, втрачають істотні доходи.

«Умови, коли ми займаємося бюджетною консолідацією, непрості, і потрібно думати про поповнення ресурсної бази бюджетів», — заявив міністр фінансів РФ Антон Силуанов.

Поштовхом до боротьби з «податковими гаванями» послужили гучні скандали з такими транснаціональними корпораціями, як Google і Apple, які уникали сплати податків, завдяки офшорам. Google, наприклад, уникнув сплати податків на $ 2 млрд, перераховуючи прибуток своєї компанії, зареєстрованої в офшорі на Бермудах. Apple, у свою чергу, з 2009-го року уникла $ 44 млрд. податкових виплат, завдяки такій же
схемою.

Однак мова не йде про встановлення єдиних податкових ставок в країнах G20. Це кожна держава буде робити самостійно. У Росії, наприклад, податок на прибуток становить 20%. Таким чином, наприклад, всі новомодні гаджети в результаті зміни податкового законодавства подорожчають майже на чверть — компанії напевно будуть компенсувати свої збитки за рахунок простих споживачів.

Всі нововведення будуть вноситися в модельну конвенцію ОЕСР, на основі якої планується розробити зразок нового багатосторонньої угоди. У свою чергу, його ратифікація місцевим парламентом, як очікується, зможе відразу замінити діючу мережу двосторонніх договорів про уникнення подвійного оподаткування.

Таке радикальне пропозиція по боротьбі з офшорами міністри фінансів G20 офіційно зроблять лідерам своїх країн на саміті «Двадцятки» у Санкт-Петербурзі 5-6 вересня цього року.